„Трап не е нормален, пие 9 кафиња на ден!“


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Италијанецот во редовите на ПСЖ, Верати кажа во јавност некои малку познати факти од соблекувалната на ПСЖ.

Верати пред неколку сезони стана член на ПСЖ, а во моментов ужива во клубот.

Тој во својата колумна откри кој е најдобар танцер во соблекувалната, а кој има чудни обичаи.

„Трап е многу интелигентен играч и многу едноставен. Брзо научи француски, а зборува и англиски и португалски, а знае и италијански. Напорно тренира и заслужува се што постигнал. Обожава кафе. Пие по 9 кафиња на ден.“

„Серж е главен кога треба да се направи добра атмосфера и добар дечко е без оглед на тоа што знае да направи глупости. Маркињос е главен танчер во нашата соблекувална и нема подобар од него.“