Челси го продава Коста и доведува двајца убиствени напаѓачи

Britain Football Soccer - Chelsea v Manchester United - FA Cup Quarter Final - Stamford Bridge - 13/3/17 Chelsea's Diego Costa warms up before the game Action Images via Reuters / John Sibley Livepic EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 45 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. Please contact your account representative for further details.

Ова лето клубот од Стемфорд Бриџ ќе го промени напаѓачот.

Челси е спремен да го продаде Диего Коста ова лето и ќе купи двајца напаѓачи како замена за него. Многу се зборуваше за заминување на Коста во Кина, а тоа може да се оствари на лето бидејќи тој се одлучи да остане и да го освои ПЛ, па потоа ќе размисли.

Сан пишува дека заработените пари од Коста, Челси планира да ги вложи во враќање на Ромелу Лукаку на Стемфорд Бриџ, а со остатокот од парите да го доведе Алваро Мората од Реал Мадрид.

На нив двајца лондонскиот клуб најверојатно ќе потроши 100 милиони евра кои ќе ги добијат од трансферот на Коста кој најверојатно ќе си замине од Челси.