„Адеми доби незгоден удар и му настрада бутниот мускул, а најверојатно и задната ложа“


Дерби во Англија, Столе против кралевите во Мадрид ↓↓↓


Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми вчера го заврши предвреме мечот против Омонија во второто коло од квалификациите за Лигата на шампиони (ЛШ).

Тренерот на Динамо Загреб, Дамир Крзнар на прес-конференцијата кажа дека е загрижен поради повредата на Адеми, која на прв поглед не изгледала воопшто наивно.

„Лука Иванушец доби удар во градите и остана без воздух, но во моментов е добар. За разлика од него, Адеми заработи болен удар и му настрада бутниот мускул, а можеби и задната ложа. Не сакам ништо да прогнозирам и се надевам дека ќе биде во ред“, кажа Крзнар.

Адеми денеска ќе има дополнителни медицински прегледи, по кои ќе биде познато колку време ќе паузира.