Адријано се разведе по 24 дена брак поради СП во Катар!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Познатиот бразилски фудбалер Адријано долго време е во пензија, а минува низ тешки моменти во животот затоа што се разведе со 15 години помладата Микаела Мескито, иако се венчаа пред 24 дена.

Тие до пред неколку дена објавуваа заеднички фотографии, но сепак Адријано мораше да се разведе поради Мундијалот во Катар.

Адријано и Микаела се скарале откако поранешниот бразилски фудбалер заминал кај пријател да го гледаат Светското првенство (СП) и се вратил дома по два дена, по што следела жестока караница.

Бразилецот во претходните години имаше проблеми со алкохол во кој најде утеха откако почина татко му.