Алвеш со порака од затвор: Не се плашам од ништо!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Бразилскиот фудбалер Дани Алвеш испрати порака од затвор, каде што заглави по обвинувањата дека силувал девојка во ноќен клуб во Барселона.

Судот реши да не му дозволи на Алвеш да излезе од затвор со кауција, па пресудата ја чека зад решетки.

„Ќе ја прифатам пресудата. Го напуштив домот кога имав 15 години. Поминав низ тешки моменти. Ништо не може да ме исплаши“, кажа Алвеш.