Анчелоти: Паз е иднината на Реал Мадрид!


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Нико Паз постигна гол за Реал Мадрид во мечот против Наполи и веднаш ги освои срцата на навивачите на шпанскиот гигант.

Паз постигна одличен гол, а тренерот Карло Анчелоти кажа дека 19-годишниот фудбалер е иднината на „кралскиот клуб“.

„Нико му помогна на тимот. Верувајте ми, тој е играч за иднината на Реал Мадрид. Ги има сите квалитети за да игра долги години во тимов“, кажа Анчелоти.