Aнгличанец се обложил на Велс и сега слави огромна добивка


Роналдо и со 39 години ја предводи Португалија! ↓↓↓


Еден англиски обложувал долго ќе го памети настапот на селекцијата на Велс на Европското првенство во Франција.

Велшаните за неколку дена ќе играат во полуфиналето против Португалија, а помеѓу најдобрите четири селекции стигнаа со победата над Белгија од 3:1.

Обложувачот бил доволно храбар да вложи пари на Велс. Иако тие беа аутсајдери против репрезентацијата на Белгија. Тој вложил 40 фунти на коефициент 600/1.

Покрај победа на Велс, тој на тикетот имал и Раџа Наинголан да постигне погодоци. Белгија поведе со неговиот погодок, но потоа Велс успеа да направи пресврт, па обложувачот на крајот инкасираше 24.000 фунти.