Антонела заработува милиони годишно, додека Георгина зависи од Роналдо


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Антонела Рокузо Меси е поубавата половина на новиот светски шампион Лионел Меси, а во медиумите се појави интересна споредба со вереничката на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез.

Богатството на Георгина се проценува на 12 милиони евра и тоа е речиси двојно помалку од Антонела, чие богатство се проценува на над 20 милиони евра.

Најголем дел од приходите на Георгина зависат од Роналдо, додека Антонела уште во текот на студентските денови потпишала договор со аргентинска компанија, а потоа создала и сопствен синџир на женски чевли.