Каде ќе ја продолжи кариерата Ди Мариа?

Аргентинскито репрезентативец веројатно ќе го напушти ПСЖ на крајот од сезоната, но сеуште не е познато каде ќе ја заврши кариерата.

Според пишувањата на француските медиуми, Ди Мариа е на мета на клубови од Италија и Шпанија.

Тој претходно настапуваше за Реал Мадрид и сега би можел да се врати во Мадрид, но како играч на Атлетико, бидејќи Симеони го посакува во својот состав.

Освен Атлетико, за него заинтересиран е и Интер, кои планираат на лето да се засилат и конечно да ја нападнат титулата доколку тоа е можно покрај Јуве.

Но, секако трена да се праша и ПСЖ кои и понатаму сметаат на Ди Марија, но се поизвесно е неговото заминување од Паркот на Принцевите.

Advertisements