Сопругата го потврди трансферот на Кејлор Навас?

Шпанските медиуми пренесоа дека Зинедин Зидан се одлучил да го пушти Кејлор Навас да си замине од клубот иако долго време голманот беше неприкосновен меѓу стативите.

Сега костариканскиот голман веројатно ќе ја продолжи кариерата во Порто каде треба да го земани Икер Касилјас кој ќе мора да стави крај на кариерата по срцевиот удар кој го доживеа пред околу еден месец..

На својот Инстаграм профил, сопругата на Кејлор Навас објави фотографија која јасно дава до знаење дека голманот кариерата ќе ја продолжи во Порто.

Таа објави фотографија од градот Порто на која напиша „Остануваме“ што беше јасен показател за тоа каде Навас ќе ја продолжи кариерата.

Advertisements