Тага во соседството: Почина млад репрезентативец на Србија

Младиот кошаркар на Игокеа, Среќко Форчан почна неделава, а таа информација ја потврди и неговиот клуб.

Форчан пред неколку дена имал сообраќајна несреќа, во која настрада при возење на велосипед. Со денови се бореше за неговиот живот, но неговото срце престанало да работи.

Овој 16-годишен фудбалер настапуваше за кадетскиот тим на Игокеа, како и младите селекции на Босна и Херцеговина и Србија.

„Неговите другари од кадетската селекција на нашиот клуб денеска ја освоија шампионската титула во БиХ, но нема радост. Сите во клубот сме тажни затоа што се случи вакво нешто. Среќко беше најдоброто момче, прмерно, талентирано… Почивај во мир“, соопштија од клубот.

Advertisements