Македонската ракометна репрезентација пристигна, првиот тренинг ќе се одржи попладне

0

Ракометната репрезентација на Македонија пристигна во францускиот град Мец каде ќе ги одигра натпреварите од СП кое стартува за два дена.

Ракометарите патуваа повеќе од 12 часа, а ќе престојуваат во хотелот Голден Тулип Амневил.

Првиот тренинг ќе се одржи денес со почеток од 16:30.

Македонија првиот натпревар го игра во четврток, а противник ќе биде репрезентацијата на Тунис. Натпреварот се игра од 17:45.

Share.