„Ти пиј вино и уживај, ние излеговме од купот“

0

Искусниот дефанзивец Фил Јагиелка се најде на мета на навивачите на Евертон после објавување слика на Инстаграм.

Евертон беше отфрлен од Лестер во ФА купот но очигледно дека Јагиелка не жали за тоа.

Објави фотографија на Инстаграм како пие вино и ужива, а тоа предизвика бес кај навивачите на Евертон.

Напишани се бројни коментари во врска со тоа дека Фил ужива а тимот беше отфрлен од купот.

Share.