Роналдо повторно ја покажа големината

0

Изгледа дека не е така како што сите мислат.

Кристијано Роналдо одлучи да се откаже од својата награда за втор стрелец на ЕП, па својата сребрена копачка му ја поклони на Нани.

Роналдо се одлучи на овој потег бидејќи Нани постигна 3 погодоци исто колку него, па оваа награда ја заслужува.

 

Share.