ОФИЦИЈАЛНО: Рондо е нов играч на Њу Орлеанс !

0

 

Ражон Рондо ги договори условите и ја прифати едногодишната понуда од тимот на Њу Орлеанс Пеликанс, деталите сеуште не се познати.

Одличниот плејмејкер минатата сезона ја помина во редовите на Чикаго Булс, но летово беше слободен агент, а како што пренесуваат американските медиуми иако имаше доста тимови кои беа заинтресирани, Рондо ги избра „Штрковите“.

Во тимот на Њу Орлеанс сериозно размислуваат за наредната сезона, иако сеуште не се спремни да тргнат во лов на шампионската титула, Демаркус Казинс и Антони Дејвис можат многу да напредуваат под палката на Ражон Рондо.

Share.