Во соблекувалната грмеше од радост (ВИДЕО)

Македонскиот фудбал дефинитивно бележи подем, а за тоа доказ е и репрезентацијата до 19 години која успеа да обезбеди елитни квалификации за пласман на Европското првенство во Финска.

Нашите надежи со 2:1 ја совладаа репрезентацијата на Белгија која во своите редови има играчи од гиганти како Манчестер Јунајтед, Андерлехт…

Погледнете ја радоста на нашите фудбалски надежи:

Advertisements