Долг е списокот на желби, Мурињо ќе бара дури пет играчи од Реал Мадрид на лето

0

Иако многумина очекуваа Манчестер Јунајтед да игра многу подобро по пристигнувањето на Алексис Санчез во тимот тоа не е случај. „Ѓаволите“ имаат два порази на последните три натпревари, а тоа го запали црвениот аларм кај управата на клубот.

Јасно е дека доколку сака да остане во трка со Сити за следната сезона, Манчестер Јунајтед мора да купи повеќе играчи од висок калибар.

Наводно листата на Мурињо за трансфери е огромна, а на неа има дури пет играчи на Реал Мадрид. Според пишувањата на Англиските медиуми Манчестер Јунајтед на лето меѓу другите ќе се обиде да ги донесе и Рафаел Варан, Марко Асенсио, Тони Крос, Касемиро и Иско.

Шансите да се донесат сите петмина очекувано се сведени на минимум, но Мурињо да донесе барем двајца од овие ќе направи вистински потег и значително ќе го засили тимот.

Share.