Зидан го крена Реал од криза, а играчите имаат голема почит кон него!

0

Медиумите пишуваа дека Зидан најверојатно ја изгубил довербата и дека ќе замине од клубот.

Сепак, вистината е дека Зидан секогаш бил посветен на Реал, па играчите го почитуваат многу.

„Секогаш верувавме во Зидан“, кажа Рамос.

Играчите наводно и покрај казните, ритуалите и се останато, му останале верни на нивниот тренер и поради тоа не сакаат тој да замине од клубот, па до крајот ќе се борат за подобар пласман во Примера и одбрана на титулата во ЛШ.

Share.