Сари е јунак, но еден потег не му требаше (ФОТО)

0

Наполи вчера во Торино стигна до голема победа против Јувентус од 0-1 и сега разликата е само еден бод.

Наполи со голот на Кулибали во 90. минута стигна до трите бода на најтешкото гостување во Италија.

„Да бидеме реални, и понатаму имаме мали шанси да го преминеме Јувентус. Тие остануваат пред нас, но ги победивме. Сепак, уште ништо не е готово“, кажа Сари.

Тој се најде на удар на италијанските медиуми поради потегот пред мечот, кога на навивачите им покажа „среден прст“.

Advertisements
loading...
Share.