Меси: Реал Мадрид постигнува резултат и кога игра лошо!

Фудбалерот на Барселон зборуваше за Реал пред финалето во Лигата на шампиони.

Аргентинецот имаше одлична сезона со Барселона, па ги освои Ла Лига и Купот на Шпанија.

„Реал Мадрид ги има најдобрите играчи во светот. Исто како и ние. Играат лошо, а повторно постигнуваат добар резултат“, кажа Меси.

Advertisements