На Зидан му биле понудени 24 милиони евра, но тој се спакувал и заминал

Со Кралевите легендарниот Французин освои се што можеше да се освои, но одлучил на изненадување на сите да го напушти тимот.

Претседателот на Реал, Флорентино Перез пред заминувањето на Зидан му понудил нов договор. На масата понудил двегодишен договор вреден 24 милиони евра, но тоа не помогнало.

Французинот одлучил да си оди. Џентелменски го напшти тимот, се спакува и замина со фамилијата на заслужен одмор.

Понуда за продолжување на кариерата и тоа како има. Сепак, не сака да се брза и одлучил да се врати на тренерската работа кога ќе биде потполно спремен на тоа.

После заминувањето на Зидан, Кралскиот клуб го превезма поранешниот шпански селектор Хулиен Лопетеги.

Advertisements