Откриено поради кого Нејмар не се преселил во Реал Мадрид – не е Роналдо!

Кога заминуваше од тренерското место на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, призна дека не сакал да го донесе Нејмар во Мадрид.

Два месеци подоцна се појави причината зошто Зидан не го сакал Бразилецот во неговиот тим, а тоа е поради друг Бразилец.

Бразилскиот новинар Андре Ризек откри интересна информација на социјалните мрежи.

„Зидан не го сакаше Нејмар поради Марсело. Не му се допадна идејата тие двајца да играат по левата страна, зашто Нејмар тогаш би го сопирал левиот бек“, вели новинарот.

Advertisements