Совети за обложување: Швајцарија ќе се обиде да го прегази Исланд, Англија во тешка мисија со Шпанија

Бесплатниот софтвер за онлајн обложување BET-IBC ви нуди неколку совети за обложување за денес.

Швајцарија – Исланд: 1 (победа на домаќинот)

Почна најновото натпреварување на УЕФА Лигата на Нации, а Швајцарија во првиот дуел во истото ќе се бори против Исланд. Швајцарија на последните пет натпревари има две победи, два нерешни резултата и еден пораз, додека Исланд има дури три порази и два средби завршиле нерешено. Во меѓусебните дуели е подобра Швајцарија која има дури четири победи на последните пет дуели и затоа е фаворит во мечот.

Англија – Шпанија: ГГ (двете екипи постигнуваат гол)

Англија и Шпанија ќе се борат за првата позиција во групата 4, каде што уште се наоѓа и Хрватска. Англичаните не се во најдобра форма бидејќи имаат две победи и три порази во последните пет средби, а Шпанија има две победи, два нерешени натпревари и еден пораз. Во меѓусебните дуели подобра е Шпанија која има три победи во последните пет средби.

Користете го во секое време најдобриот софтвер за обложување.

Естонија – Грција: 2 (победа на гостите)

Грција се очекува да отвори со победата во нивната група и за тоа ќе има одлична можност бидејќи го почнува натпреварувањето против Естонија. Двете репрезентации досега имаат одиграно четири меѓусебни дуели, а Грција има две победи и две средби завршиле реми.

Луксембург – Молдавија: 0-2 (двете екипи вкупно постигнуваат најмногу два гола)

Помеѓу двете слаби репрезентации се очекува неефикасен натпревар на почетокот на Лигата на нации, а тоа можеме да го забележиме и во нивните претходни четири средби, на кои дури три дуели завршиле реми и тоа со најнепопуларниот резултат, односно 0-0.

Обложувањето на фудбалски натпревари во Азија не било никогаш полесно. Направете акаунт и корситете ги одличните услови.

Advertisements