Изборот падна: Навивачите на Рома го одбраа најдобриот како светлост во целото сивило…?!

Крилниот фудбалер Стефан Ел Шарави е избран за најдобар играч на Рома но ноември.

Иако Рома немаше баш најдобар месец зад себе, можеме да кажеме дека Ел Шарави беше најдобар во сето тоа сивило, па навивачите одлучија да му ја дасат оваа награда.

Повремениот репрезентативец на Италија во ноември постигна два погодоци и тоа двата во домашната победа од 4:1 против Сампдрорија.

Инаку, Рома во споменатиот месец имала учинок од две победи, едно реми и два порази.

Advertisements