Дармиан дефинитивно заминува од Јунајтед во јануари

„Газета Дело Спорт“ пренесува дека Матео Дармиан и дефинитивно ќе си замине од Манчестер Јунајтед во летниот преоден рок.

Италијанскиот фудбалер одигра солиден натпревар против Арсенал на левата бековска позиција, но воопшто не е стандарден под водство на Мурињо и игра за клубот само кога Ешли Јанг и Лук Шо се повредени.

Медиумите во Италија пренесуваат дека од Интер ќе се обида да го донесат Дармиан во јануарскиот преоден рок.

За 29 годишниот фудбалер постои интерес и од Фулам, но Дармиан би преферирал враќање во Италија.

Advertisements