Атлетико Мадрид доведе уште едно засилување


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Атлетико Мадрид доведе ново засилување за следната сезона.

Тимот на Диего Симеоне се засили со 19-годишниот Португалец, Диого Жота.

Жота стигна во Мадрид од Пасош Фереира и потпиша 5-годишен договор.

„Се чувствувам гордо, не е мала работа да се преселиш во Атлетико“, изјави Жота.

Пред Жота, Атлетико ги доведе Хрватот Вршаљко и Аргентинецот Гаитан.