Баерн Минхен за 30 милиони евра го доведува најдобриот фудбалер на Милан


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Италијанскиот  паднат гигант Милан може да остане и без најдобриот фудбалер на својата екипа.

Со Џакомо Бонавентура, единствен фудбалер кој нешто вреди во екипата на Милан секако е Карлос Бака, но тој многу брзо може да замине од Сан Сиро.

Неговиот трансфер од Милан се споменува веќе долго, а сега е на врвот поради тоа што Баерн Минхен се одлучи да испрати прва официјална понуда за Колумбиецот и тоа во износ од 30 милиони евра.

Ситуацијата може ја олесни легендарниот тренер на Милан Карло Анчелоти кој од неодамна е нов тренер на минхенски Баерн.

Бака во минатото лето премина во Милан баш за таа сума од Севиља.