Баерн Минхен ќе биде ослабен во реваншот со Реал Мадрид


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Поранешниот германски шампион Баерн Минхен доби лоши вести пред дербито против Реал Мадрид во Лигата на шампиони (ЛШ).

Рафаел Гереро се повреди и нема да биде во конкуренција за средбата со Реал Мадрид, а најверојатно за него веќе е завршена сезоната.

Реваншот во Мадрид се игра в среда од 21 часот, откако првиот натпревар меѓу екипите заврши нерешено (2-2).

Баерн веќе ја загуби титулата во Бундеслигата, а не се прослави ниту во германскиот Куп, па ЛШ е единствена шанса каде што се бори за пехар.