Баерн Минхен купува 22-годишен напаѓач од Шпанија?


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Крилниот напаѓач Брајан Сарагоса ги импресионира сите со настапите за Гранада, а посебно воодушеви со голот против Барселона.

Медиумите од Германија пишуваат дека Баерн е во напредни преговори со Гранада и за 22-годишниот фудбалер ќе платат 15 милиони евра.

Интерес за Сарагоса покажал и Лајпциг, но Баерн бил побрз во преговорите со шпанската екипа.