Барселона е тим во најдобра форма во 2023 година


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Каталонскиот гигант Барселона е на добар пат да ја освои титулата во шпанската Ла Лига, откако нивната предност пред вечниот ривал Реал Мадрид се зголеми на шест бодови со победата против Жирона (1-0).

Педри го постигна единствениот гол на мечот против Жирона, а Барселона така ја продолжи одличната форма во 2023 година, односно има седум победи и едно реми во осум одиграни меча.