Барселона го уцени Миротиќ – или ќе ја намали платата или ќе добие отказ!


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Барселона доживеа дебакл во Евролигата и остана без шампионскиот трофеј, откако загуби во полуфиналето од Реал Мадрид, а потоа и од Монако во битката за трето место.

Раководството на тимот е незадоволно со резултатите и поради тоа го намали буџетот за следната сезона, а со тоа и платите на кошаркарите.

Еден од кошаркарите кои мора да си ја намалат платата е Никола Миротиќ, кој заработува 11 милиони евра.

Црногорецот мора да прифати помала плата за 50 отсто или во спротивно ќе треба да си бара нов клуб.