Барселона во последен момент се засилува од Серија А?


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Шпанските медиуми пишуваат дека Барселона планира да се засили со Софијан Амрабат, кој го сака на позајмица по одличните настапи на Мундијалот во Катар.

Барселона досега мируваше на трансфер-маркетот, но Чави Ернандез смета дека му треба ново засилување и затоа Каталонците тргнаа по потписот на талентираниот фудбалер.

Според шпекулациите, Амрабат најверојатно ќе се пресели во Барселона на позајмица, но во договорот ќе има откупна клаузула.