Бивш ракометар на Бутел почина на 40 години!


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Алексеј Григорјев го загуби животот по долга и тешка битка со болеста на 40 години, а информацијата ја објави рускиот портал „Брз Центар“.

Григорјев во текот на кариерата го носеше дресот на Мешков Брест, Мотор Запорожје, Динамо и Нева Санкт Петербург.

Русинот по завршување на кариерата се занимавал со приватен бизнис.