Блашчиковски бега кај тато Клоп – Цената е вистинска ситница


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Пољакот од Дортмунд би можел да се пресели во Ливерпул за 5 милиони евра.

Зад Јакуб Блашчиковски е фантастична игра на ЕП во Франција без разлика што го промаши одлучувачкиот пенал против Португалија. Фантастичниот фудбалер не потсети на најдобрите денови кога беше под команда на Јирген Клоп во Дортмунд.

Актуелниот тренер на Ливерпул ја градеше играта околу Куба во Дортмунд, а слично сценарио би можеле да видиме и на Енфилд. Така соопштија германските медиуми со напомена дека Клоп испратил официјална понуда во Дортмунд. Цената е вистинска ситница. Тој би можел да се пресели во Ливерпул за најмногу 7 милиони евра. По некои информации трансферот би можел да изнесува 5 милиони евра.