Боатенг очигледно знае каде била раката на Лев


Роналдо и со 39 години ја предводи Португалија! ↓↓↓


Се чини дека активностите на Јоаким Лев не ги поднесуваат најдобрите ни во германската репрезентација.

Селекторот на Германија не се грижи многу за камерите за време на натпревар. На удар на критики се најде после што се чешаше по меѓуножје и си ја мирисаше истата рака, а свој настап имаше и против Словачка кога раката поминуваше по пазувите.

Синоќа  посебно беше интересно да се види што направи Боатенг кога Лев му пружи рака.

Во еден момент фудбалерот на Баерн сакаше да се „фрли“, но брзо се предомисли и го погали по грбот селекторот. Што е сигурно, сигурно е.

https://www.youtube.com/watch?v=cHpTPadeBBU