Бомби паѓаат, а трката во Ф1 не се одложува: Ќе возат на само неколку км од гранатирање!


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Неверојатни вести пристигнаа од Саудиска Арабија, каде што владее војна, но овој викенд ќе се одржи трката во Формула 1.

Во петокот сите беа изненадени кога имаше експлозија во близина на местото на одржување на трката, но сега Формула 1 објави соопштение кое налути многумина.

Состанок имаа членовите на екипите, односно возачите и главните луѓе, кои добија гаранции дека Големата награда на Саудиска Арабија е безбедна и трката може да се вози најнормално.