Бундеслига – Суперкупот на 14-ти август, лигата стартува 12 дена подоцна


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Објавен е распоредот на натпревари за најквалитетното фудбалско натпреварување во Германија.

Баерн Минхен и Борусија Дортмунд на 14-ти август ќе го играат суперкупот на Германија од 20:30.

Актуелниот шампион, Баерн Минхен на 26-ти август ќе игра против Вердер Бремен на Алијанц Арена.

Во првото коло ќе играат уште:

Борусија Дортмунд – Мајнц
Борусија Менхенгладбах – Баер Леверкузен
Херта Берлин – Фрајбург
Келн – Дармштадт
Хамбургер – Инголштадт
Аугсбург – Волфсбург
Хофенхајм – Лајпциг
Ајнтрахт Франкфурт – Шалке