Чеди Осман го предводеше Кливленд до триумф над Клиперс (Видео)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Турскиот репрезентативец кој е роден во Охрид, Чеди Осман одигра одличен меч против Лос Анџелес Клиперс и го предводеше Кливленд кавалирс до триумф.

Осман постигна 29 поени против Клиперс, а притоа запиша по два скока и две асистенции што беше доволно за победа на Кливленд.

Јанис Антетокумпо ќе ја памети средбата со Њу Орлеанс бидејќи постигна 50 поени за Милвоки бакс, а притоа имаше и 13 скокови.