“Чеканите” јасни кон Челси: Подалеку рацете од најдобриот!


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Димитри Паје ќе биде фудбалерот кој ќе биде во центарот на вниманието на ова Европскот првенство, веќе е поради фантастичниот гол против Романија.

Вест Хем во наредната сезона би можел да претставува исклучително незгоден ривал, имајќи предвид со каков тим располага Славен Билиќ. Нема најави дека заминуваат главните играчи, Димитри Паје скоро сигурно останува имајќи го предвид неговиот договор со Вест Хем кој не сака да го продаде.

Англиските медиуми во денешното издание пишуваат дека “Чеканите” ги одбиле сите понуди за него i дека Вест Хем не сака да го продаде.

Ова е одлична вест за навивачите на Вест хем, покрај оние кои најавуваат доаѓање на Александар Лаказет, а скоро се е договорено со фудбалерот на Валенсија, Софијан Фегули.