Челси му донесе конкуренција на Кепа!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Англискиот гигант Челси продолжи со засилувања за следната сезона, па така денеска го потврди трансферот на голманот Роберт Санчез од Брајтон.

Челси неодамна го продаде Едуард Менди, но веднаш му најде конкуренција на Кепа Аризабалага.

Санчез пристигна во Челси за сума од 20 милиони фунти плус пет милиони во бонуси, а голманот потпиша договор до 2030 година.