Челси најде замена за Тибо Куртоа


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Англиските медиуми соопштија дека Конте е спремен да ги сослуша понудите за Белгиецот и дека сините имаат најдено голман кој ќе го замени.

Според последните информации на радарот на Челси е Ахмед Ел Шенави.

Овој 25-годишен репрезентативец на Египет и голман на Замалек и важи за еден од најдобрите афрички голмани.

На Стемфорд Бриџ турбулентна е ситуацијата со голманите. Беговиќ е незадоволен што му е замена на Куртоа, а новиот менаџер Антонио Конте е спремен да ги сослуша понудите за Белгиецот.

Цената на овој трансфер би требало да изнесува 3 милиони фунти.