Чендлер со удар со нога му го смени личниот опис на Фергусон! (Фото)

Американецот Мајкл Чендлер со неверојатен удар го нокаутираше Тони Фергусон, а фотографијата која се појави на социјалните мрежи го покажува точниот момент на ударот.

Лицето на Феругосн целосно се прoмени, а во еден момент изгледаше како да има 30 години повеќе и тоа го забежаа навивачите кои коментираа под фотографијата.

Постојат шпекулации дека Фергусон ќе ја заврши кариерата по овој пораз, па се чека само официјална потврда од одличниот борец.