Чурлинов во прегратки на позната македонска пејачка (Фото)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Македонскиот репрезентативец и фудбалер на Барнли, Дарко Чурлинов е во љубовна врска со познатата пејачка Мартија Станојковиќ.

Чурлинов досега не откриваше детали од својот приватен живот, а врската со Мартија ја откри нивна пријателка која објави фотографија на социјалните мрежи.

Фудбалерот на Барнли во моментов е на рехабилитација од повреда и поради тоа нема да биде дел од денешниот дуел против Финска, како и на мечот против Азербејџан, кој е закажан за недела.