Циципас го освои првиот трофеј по пауза од една година


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Грчкиот тенисер Стефанос Циципас славеше на турнирот во Лос Кабос, Мексико, откако беше подобар во финалето против Алекс де Минор со 6-3 и 6-4.

Циципас ја прослави првата титула по пауза од една година, откако славеше претходно во Мајорка.

Гркот беше во лоша серија затоа што пред да ја освои новата титула, тој загуби во финалињата во Синсинати, Астана, Стокхолм, Австралијан опен и Барселона.