Далас го прегази Феникс, Дончиќ постигна 33 поени (Видео)


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ му помогна на Далас маверикс да слави со 130-111 против Феникс санс.

Дончиќ продолжи во одличен ритам, па синоќа постигна 33 поени во победата против Феникс и треба да се посочи дека ова му беше 17-ти меч на кој постигнува над 30 поени.

На спротивната страна најдобар беше Ајтон со 20 поени, додека Букер запиша само 11 поени.