Даниел Субашиќ после големата победа уште еднаш покажа и човечка величина!


Роналдо и со 39 години ја предводи Португалија! ↓↓↓


Фудбалска еуфорија е во овие денови во Хрватска, а како да не биде кога нивната репрезентациja доминира на теренот и по ред дели лекции, од меч во меч.

Еден од јунаците во победата над европскиот шампион беше и голманот Субашиќ.

Тој на средината на второто полувреме, при резултат 1:1, одбрани пенал на Серхио Рамос, а каква улога имаше Лука Модриќ во се ова, опширно читајте ОВДЕ:

Во финишот на мечот, Иван Перишиќ постигна победоносен гол за Хрватска, а после мечот Даниел Субашиќ ја воодушеви јавноста и еден свој коментар.

Имено, новинарите му поставија прашање во врска со маицата која на носеше под дресот, маица со лик на Хрвоје Костиќ, хрватски фудбалер кој пред осум години почина на терен во текот на натпревареот меѓу Задар и Цибалија.

„Таа маица секогаш ќе биде на мене“, порача Субасиќ,  кој соевремено играше заедно со Костиќ во екипата на Задар.