Дарвин Хем ќе биде нов тренер на Лејкерс!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Лос Анџелес Лејкерс пронајде нов тренер, откако во минатата сезона имаше разочарувачки резултати и покрај големиот број на ѕвезди кои беа дел од екипата.

Долго време се шпекулираше за наследник на Вогел, а имаше неколку кандидати кои може да ја преземат таа улога, но сепак честа му припадна на Дарвин Хем.

Хем беше помошник во Лејкерс две сезони, поточно во 2011 и 2013 година, а работеше и како помошник во Атланта и Милвоки.