Де Брујне се изнервира и се скара со новинар (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Белгија загуби со 0-1 од Франција во осминафиналето на Европското првенство (ЕП), откако Коло Муани испрати незгоден удар, а истиот се одби од Јан Вертонген во мрежата на неговата селекција.

Кевин Де Брујне беше нервозен на прес-конференцијата, па се скара со еден од новинарите.

„Зарем мислите дека Франција, Англија, Германија и Шпанија немаат ‘златни генерации’?“, праша Де Брујне и замина од прес.