Десната рака на Ањели го презема Јувентус – ќе се повтори ли 2006 година!?


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Јувентус вчера доживеа големи промени, откако сите членови на управата на поранешниот шампион си поднесоа оставки, а денеска за нов претседател е поставен Џанлука Фереро и допрва треба да се формира новото раководство.

Фереро е навивач на Јувентус, а досега беше раководител на компанијата “Ексор“ која е под контрола на семејството Ањели, па така тие и понатаму ќе останат на чело на клубот.

Следи период исполнет со многу предизвици за „Старата дама“, а вчера беше одржан и состанок со Масимилијано Алегри за кој не би било изненадување ако замине од клубот.

Во медиумите се споменуваше и 2006 година, односно „Калчополи“ кога Јувентус беше исфрлен во Серија Б, а познатиот новинар Танкреди Палмери“ најави дека ќе се случи нешто „големо“ во следните денови.