Девет лица уапсени, спречен напад врз фудбалерите на Реал Мадрид


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Девет лица се уапсени од шпанската полиција на крајот на фудбалската сезона, затоа што наводно планирале напад на фудбалерите на Реал Мадрид.

„Ел Конфиденсијал“ објави дека организација која се поврзува со Исламска држава била вклучена во задачата да изврши напад врз автобусот на „кралевите“.

Терористите и претходно се закануваа дека ќе нападнат во Минхен, Мадрид и Париз за време на Лигата на шампиони.